ACM SEERC 2013

All Teams Bucharest Vinnytsia Championship of Ukraine

Last success: 04:59:37, Taurida V.I. Vernadsky NU SOUL Resonance: Bulatov Fikret, Bilozub Vladimir, Tyamgin Ivan, problem G
Last Submit: 04:59:58, Sevastopol NU of Nuclear E and Ind SNUNEI#1: Zemlyanov Vasiliy, Peskurov Roman, Skorokhod Maxim, problem G

PlaceTeam nameA
14/36
B
12/58
C
13/194
D
1/16
E
2/99
F
0/0
G
31/86
H
18/65
I
15/158
J
35/42
TotalTimeDirtSE
1.
V.N. Karazin Kharkiv NU SobolevTeam: Soboliev Dmytro, Soboliev Ievgen, Iarko Vitalii
+1
3:19
+
1:45
+2
1:49
+2
4:58
+1
1:56
-
+
0:20
+
2:16
+
0:42
+
0:27
9117240%0.55
2.
Taras Shevchenko Kiev NU BZFlags: Maksai Andrii, Tverdokhlib Iaroslav, Iedemskyi Roman
+1
2:00
+1
1:21
+4
1:33
-
+
2:32
-
+
0:22
+
2:02
+
1:00
+
0:26
879642%0.50
3.
Taurida V.I. Vernadsky NU Phantom Menace: Lyashko Oleksandr, Ismailov Ibragim, Derhachov Yevhen
+
1:39
+2
3:24
+
0:20
-
-2
4:59
-
+
0:41
+
3:32
+
1:04
+
0:48
772822%0.44
4.
Odessa Mechnikov NU ONU 1 2/3: Polyakov Fedor, Sklianichenko Sergii, Monastyrshyn Yury
+
2:38
+
2:28
+1
1:59
-
-24
5:00
-
+
1:00
+
3:41
+2
1:32
+
0:49
790730%0.44
5.
Taras Shevchenko Kiev NU Frogs: Zdomsky Ivan, Shevchuk Eugene, Zinchenko Artem
+
2:00
+1
2:37
+3
2:42
-13
5:00
-
-
+
0:33
+3
3:22
+
1:09
+
0:36
791950%0.44
6.
Vinnytsia NTU VNTU_[wRabbits]: Morfiianets Oleh, Kashubin Sergii, Granik Mykhailo
+3
4:12
+1
3:52
+
1:38
-
-6
5:00
-
+1
0:45
+4
4:21
+
1:22
+
0:34
7118456%0.44
7.
Taras Shevchenko Kiev NU Unicon: Vasyliv Yevgen, Nagin Sergey, Bevza Maksym
+2
3:57
+
2:03
+5
3:19
-
-30
4:56
-
+1
1:19
+5
3:45
+2
1:45
+
0:54
7132268%0.44
8.
Odessa Mechnikov NU ONU_Antananarivu: Romanova Tatiana, Kats Anna, Kats Sofiya
+
3:30
+3
4:37
+2
1:38
-
-
-
+
0:48
+
4:17
+4
4:56
+
0:36
7140256%0.44
9.
Lviv NU LNU Penguins: Makar Andrij, Herasymiv Vitaliy, Bilyi Roman
+
1:19
+
1:37
-29
5:00
-
-
-
+
0:42
+4
3:55
+
1:02
+
0:26
662140%0.40
10.
Zaporizhzhia NTU ZNTU_SetUp: Kosarenko Viktoria, Zadorozhniy Yevgen, Bezsonov Andrey
+1
1:55
-
+
2:39
-
-9
5:00
-
+1
0:46
+6
4:26
+8
4:17
+
0:35
6119872%0.40
11.
NTU ``Kharkiv Polytechnic Institute`` IF 52-a: Lipovetskiy Yan, Melkonyan Alexandr, Mikityanskiy Maxim
-
-7
4:59
+2
4:51
-
-
-
+
1:01
+
4:48
+1
2:04
+
1:03
588737%0.36
12.
Lviv NU LNU FiredUp: Mylyanyk Ivan, Bojko Taras, Glova Pavlo
+
4:24
+6
4:28
-21
4:55
-
-
-
+2
0:43
-4
5:00
+3
4:15
+
0:44
5109468%0.39
13.
Dnipropetrovsk NU DNU-Cifeidion: Babkin Vladislav, Radchenko Evgen, Sharavara Viktor
-
+5
4:49
+6
2:37
-
-
-
+
1:12
+2
4:59
-
+
0:38
5111572%0.38
14.
NTU of Ukraine ``Kiev Polytechnic Institute`` NTUU_KPI_bicycle1: Rzhepishevskiy Andrey, Pogribnyi Yevgen, Melnyk Volodymyr
-
-3
3:57
+
0:35
-
-
-
+2
1:38
+2
3:32
-12
4:56
+
0:44
446950%0.31
15.
V.N. Karazin Kharkiv NU AG45Team: Kislinskiy Olexiy, Kravchenko Oleksandr, Lysychkin Sergey
+1
2:36
-
-8
5:00
-
-3
4:58
-
+3
1:29
+
3:04
-5
4:28
+1
0:28
455755%0.30
16.
Lviv NU LNU_Hallo_World: Manchur Marta, Radyuk Volodymyr, Savitskyi Taras
+5
4:39
-
-3
4:14
-
-
-
+2
1:13
-
+2
2:51
+1
1:11
479471%0.32
17.
Lviv Polytechnic NU NULP_Prime: Lobur Maryan, Teslyuk Taras, Beznosyuk Artur
-1
3:55
-
+
2:24
-
-
-
+
0:57
-
-18
4:58
+1
0:38
325925%0.25
18.
Donetsk NU Donetsk NU 78: Pryadko Anton, Kravtsov Dmitriy, Gruver Eugenij
-
-2
4:41
-4
5:00
-
-
-
+3
1:41
-2
1:48
+2
2:13
+
0:34
336862%0.23
19.
Sevastopol NTU SevNTU_Triumvirate: Baliasniy Nikita, Burkov Alexander, Antonov Evgeniy
-
-
-18
4:30
-
-
-
+
1:13
+2
4:09
-4
4:59
+
0:41
340340%0.20
20.
Moscow SU - Sevastopol MSUSB2: Kazakov Alexander, Popov Andrey, Pyshnograev Efim
-
-
-
-
-
-
+1
1:57
+
3:55
-5
4:53
+
0:51
342325%0.20
21.
Sumy SU SSU_BOMBANOOLO: Rudenko Roman, Pidkuiko Anton, Igor Marchenko
-
-9
5:00
-13
4:37
-
-6
4:18
-
+2
1:27
+2
4:31
-2
3:06
+
0:39
347757%0.20
22.
Khmelnitsky NU KhmNU_KKL: Korenchuk Olena, Kashtanov Oleg, Lischuk Serhy
-
-4
3:55
-1
2:27
-
-
-
+
0:37
+8
4:37
-2
1:50
+
0:45
351972%0.20
23.
Taurida V.I. Vernadsky NU SOUL Resonance: Bulatov Fikret, Bilozub Vladimir, Tyamgin Ivan
-1
3:29
-
-8
4:14
-
-
-
+3
5:00
-
+
2:13
+
0:35
352850%0.23
24.
Moscow SU - Sevastopol MSUSB1: Chistyakova Kseniya, Shishkov Ilya, Shishov Dmitry
+5
3:17
-
-6
1:54
-
-
-
+2
4:09
-3
4:41
-
+1
0:51
365772%0.24
25.
Uzhgorod NU UzhNU_Brainiacs*: Melnyk Roman, Rak Oleg, Dudka Andriy
-
-
-8
4:08
-
-5
4:42
-
+1
1:38
-
-
+2
0:40
219860%0.06
26.
Donetsk NTU Silicious Men: Grankovsky Vladimir, Toder Svyatoslav, Ignatov Artem
-
-
-
-
-
-
+2
2:09
-
-20
4:49
+
0:35
220450%0.06
27.
Donetsk NU Donetsk NU: KT-001: Stolyarov Artem, Shevchenko Vladimir, Fedorov Oleksiy
-
-
-7
3:55
-
-1
0:26
-
+1
2:25
-
-29
4:59
+
0:41
220633%0.06
28.
NU of Kyiv-Mohyla Academy Les Bonapartes: Morozov Igor, Nesysiuk Myroslav, Spas Illya
-
-
-
-
-
-
+
3:05
-
-2
4:04
+
0:36
22210%0.06
29.
Sumy SU SSU_United: Sokolov Michail, Voronova Lesya, Golyshevsky Bogdan
-
-
-16
4:55
-
-
-
+1
2:47
-
-1
4:03
+
0:38
222533%0.06
30.
Kharkiv NU of RE KhNURE_United: Pozharsky Bogdan, Balganbaiev Sergii, Dryuk Alexander
-1
4:09
-1
4:59
-
-
-
-
+2
2:40
-
-5
4:54
+1
0:20
224060%0.06
31.
Lviv Polytechnic NU NULP_Sacred_ReSources: Havdio Myroslav, Basalkevych Olexander, Danylo Nazar
-
+1
4:41
-
-
-
-
-12
5:00
-
-
+
0:41
234233%0.33
32.
V.N. Karazin Kharkiv NU TheBigBangTheory: Razumovskij Pavel, Kostencko Semen, Stebaev Dima
-
-
-14
5:00
-
-
-
+1
3:47
-
-1
3:07
+
1:53
236033%0.06
33.
Sevastopol NU of Nuclear E and Ind SNUNEI#1: Zemlyanov Vasiliy, Peskurov Roman, Skorokhod Maxim
-
-
-
-
-
-
-12
5:00
-
-
+
0:52
1520%0.00
34.
Vinnytsia NTU VNTU [Noobs v3.0]: Khruschak Volodymyr, Dzhadan Roman, Murzak Ivan
-
-
-
-
-10
5:00
-
-
-
-6
4:26
+
0:59
1590%0.00
35.
Poltava NTU named after Yuri Kondratyuk Writers: Snigyr Konstantin, Gaydar Valeriy, Kruglikova Nastya
-
-
-
-
-
-
-
-
-7
5:00
+
1:56
11160%0.00
Submits sent:365819416990866515842754
Accepted:14
(38%)
12
(20%)
13
(6%)
1
(6%)
2
(2%)
0
(0%)
31
(36%)
18
(27%)
15
(9%)
35
(83%)
141
(18%)
Dirt:19
(57%)
20
(62%)
25
(65%)
2
(66%)
1
(33%)
0
(0%)
31
(50%)
38
(67%)
24
(61%)
7
(16%)
167
(54%)